قیمت جعبه آتش نشانی کامل

قیمت جعبه آتش نشانی کامل

جعبه آتشنشانی :یکی از بهترین و مؤثرترین تجهیزات آتش‌نشانی در ساختمان‌های اداری، ساختمان‌های مسکونی و کارگاه‌ها و … جعبه آتش‌نشانی می‌باشد. جعبه‌های آتش‌نشانی این روزها، یکی از مؤثرترین تجهیزات اطفا حریق برای کنترل آتش اولیه هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا حرارت محیط را کاهش داده، دود را کاهش داده و از آتش‌سوزی جلوگیری کنید. از طرف دیگر، کپسول آتش‌نشانی می‌تواند به‌طور کامل توسط آتش‌نشان‌ها مورداستفاده قرار گیرد. در ادامه قصد داریم اطلاعات مفید و مؤثری در مورد جعبه‌های آتش‌نشانی به شما بدهیم و بهتر است شما جعبه‌های آتش‌نشانی را بهتر بشناسید و شروع به کار با شبکه آب‌رسانی کنید. ضمناً در پایان این مقاله شما درمی‌یابید که جعبه آتش‌نشانی چیست؟ و چگونه می‌توان از آن استفاده نمود. یکی از مهم‌ترین ابزارهای کنترل و اطفا حریق در ساختمان‌های بزرگ, کپسول های آتش‌نشانی و ایستگاه‌های آتش‌نشانی می‌باشند. هر دو سیستم (جعبه آتش و آتش‌نشانی) سی ستم‌های ضروری برای برنامه‌های ایمنی و پیش‌گیری هستند. این دو سیستم را می‌توان با منبع تأمین آب برای خاموش کردن آتش مورداستفاده قرارداد و هر دو سیستم با آب کار می‌کنند. برای جلوگیری از این امر در هر وضعیت خاص, باید بدانیم که منابع آبی در زمان‌های اضطراری موردنیاز هستند و نقاط دسترسی از پیش تعیین‌شده به آن منابع را نیز تعیین کرده‌ایم. این منابع اضطراری عبارت‌اند از: رودخانه – چاه -, قنات, که نیاز به شناسایی منابع برای یک طرح پیش‌گیری مناسب دارد.قیمت جعبه آتش نشانی باشیلنگ و نازل

قیمت جعبه آتش نشانی کامل
قیمت جعبه آتش نشانی کامل

 

قیمت جعبه آتش نشانی کامل
قیمت جعبه آتش نشانی کامل

 

قیمت انواع جعبه آتش نشانی

شما می‌توانید قیمت انواع مختلف جعبه‌های آتش نشانی را در مغازه  ها  پیدا کنید . انواع جعبه آتش نشانی در انواع و مدل‌های مختلف موجود هستند . قیمت صندوقهای آتش‌نشانی نیز بر اساس آنها جنس فرق می‌کند و در تمام انواع آهن , نیمه فولاد , فولاد و … بسته به محل نصب , قیمت انواع مختلف اجاق را می‌توان یافت .تولید ات جعبه های آتشنشانی

قیمت کابین منفرد و قیمت دو کابین را می‌توان بر اساس تعداد کابین بیان کرد . شما باید نوع درست بسته آتش نشانی بسته به اندازه واحدها در ساختمان و واحدهای کسب‌وکار مربوطه و میزان فضای موجود را خریداری کنید .چرا که در نهایت کسی که قیمت  انواع جعبه آتش نشانی را باید بپرذازد شما هستید و هزینه ی آن از جیب شما خارج  می شود.

تجهیزات موجود در داخل جعبه آتش نشانی

تجهیزات موجود در جعبه آتش نشانی عبارتند از شیلنگ آتش نشانی، قرقره آتش نشانی و در صورتی در جعبه آتش نشانی خود بر روی قرقره از شیلنگ برزنتی آتش نشانی استفاده کنید باید از کوپلینگ آتش نشانی نیز درون جعبه آتش نشانی خود استفاده کنید. البته باید گفت که در بعضی از جعبه های آتش نشانی یک فضا برای قرار دادن کپسول اتش نشانی در نظر گرفته شده است.قیمت جعبه آتش نشانی کامل

شیلنگ آتش نشانی و قرقره در جعبه آتش نشانی

قرقره آتش نشانی در جعبه های آتش نشانی همان قسمت است که شیلنگ آتش نشانی که ممکن است هوز ریلی و یا برزنتی باشد دور آن پیچیده شود و از آن برای انتقال آب و خاموش کردن آتش در مواقع اضطراری استفاده شود. به این صورت ما دو نوع قرقره داریم. قرقره  در جعبه های آتش نشانی به قسمتی گفته می شود که شیلنگ آتش نشانی دور آن پیچیده می شود. در جعبه های آتش نشانی از دو نوع قرقره استفاده می شود:

قرقره هوزریل

قرقره برزنتی

نامگذاری که برای این قرقره ها انجام شده بر اساس جنس شیلنگ هایی است که دور آنها پیچیده می شود.

شیلنگ های آتش نشانی هوزریلی لاستیکی هستند و استفاده از آنها برای همه افراد راحت و امکان پذیر است و برای استفاده از آنها لازم نیست که شیلنگ را به طور کامل از دور قرقره باز کنید ولی دبی آب این شیلنگ ها از شینگ های برزنتی کمتر می باشد. یکی از مزایای شیلنگ های هوزریل این است که استفاده از آنها نیاز به آموزش ندارد.

شیلنگ های برزنتی با اینکه دبی آب بیشتری دارند نحوه استفاده سخت تری دارند و برای استفاده از آنها باید شیلنگ را به طور کامل از قرقره آتش نشانی موجود در جعبه آتش نشانی باز کنید. از طرفی اگر بخواهید که از شیلنگ های برزنتی در جعبه آتشنشانی استفاده کنید باید از شیر آتش نشانی و کوپلینگ برای انتقال آب استفاده کنید.

تفاوت جعبه و متعلقات هوزریلی و فایر باکس: 

استفاده از قرقره هوزریلی برای همه افراد بسیار آسان و راحت است، اما استفاده از قرقره برزنتی تنها برای افراد آموزش دیده مناسب میباشد. در قرقره برزنتی باید حتماً ۲۰ متر شلنگ برزنتی باز شود تا بتوان آبدهی را انجام داد، اما در قرقره هوزریلی نیاز به باز شدن تمام شلنگ نیست. (هر اندازه که نیاز است شلنگ باز می شود) قرقره هوزریلی دارای قیمت بسیار کمتری نسبت به قرقره برزنتی می باشد. قرقره هوزریلی دارای عمر بیشتری نسبت به قرقره برزنتی است. شلنگ هوزریلی بعد از استفاده براحتی بدور قرقره پیچیده می شود، اما شلنگ برزنتی قبل از پیچیده شدن به دور قرقره باید حتما از داخل خشک شود، چرا که رطوبت باقیمانده در داخل این نوع شلنگ ها، باعث پوسیدگی سریع آنها می شود. قرقره هوزریلی بدلیل راحتی در باز شدن از روی قرقره دارای سرعت عمل بیشتری نسبت به نوع برزنتی آن می باشد و برای اطفاء حریق در اولین لحظات بهتر عمل می نماید. سازمان آتش نشانی بمنظور آبرسانی در موقع حریق قادر است تنها با اتصال به شیر آتش نشانی و هیدرانت ۱/۲ – ۱ اینچی (که قبلا برروی جعبه نصب شده است) از آن استفاده نماید، اما در مدل برزنتی علاوه بر یک شیر و یک هیدرانت، نیاز به نصب کوپلینگ نیز می باشد. در جعبه های آتش نشانی مدل هوزریلی نازل سه حالته (OFF-JET-SPRAY) نصب شده و قابلیت تخلیه آب بر روی آتش در زمان اولیه حریق را بطور مناسب دارد. در قرقره برزنتی دبی آب (میزان آب خروجی در دقیقه) بیشتر از قرقره هوزریلی است. از جعبه و متعلقات هوزریل (شلنگی) در داخل طبقات، و از جعبه و متعلقات فایر باکس (برزنتی) در داخل پارکینگ ها استفاده میشود

جعبه های آتش نشانی هوزریل کجا نصب می شوند؟

  • یک جعبه آتش نشانی هوزریل باید بتواند تا شعاع 800 متر مربع اطراف خود را پوشش دهد.
  • فشار آب داخل هوزریل باید 2 بار باشد و وقتی شیلنگ را در حالت جت قرار می دهند بتواند در هر دقیقه 30 لیتر آب خروجی پرفشاری داشته باشد.
  • ارتفاع مناسب برای نصب جعبه آتشنشانی هوزریلی مانند سایر جعبه های آتشنشانی است، یعنی کف جعبه باید حداکثر 120 و یا حداقل 100 سانتی متر باشد.
  • محل نصب آن نیایید در مسیر رفت و آمد خروج اضطراری باشد.

ارسال یک پیام

Create your account