جعبه آتش نشانی صنعتی

جعبه آتش نشانی صنعتی

جعبه آتش نشانی صنعتی

جعبه آتش نشانی صنعتی چه نوع جعبه ای است و تفاوت آن با سایر جعبه های آتش نشانی چیست؟چرا مراکز بزرگ صنعتی باید از جعبه آتشنشانی صنعتی به جای جعبه آتش نشانی کوچک و خانگی استفاده نمایند.ما در این مقاله برآنیم که بدانیم ایمنی جعبه آتش نشانی صنعتی در چه حدی است؟ کدهای جعبه آتش نشان صنعتی شامل چه نوع کدهایی است و کجا اجرا می شوند؟ از کجا باید جعبه آتشنشانی صنعتی را خریداری نماییم؟

چه الزامات اساسی در خصوص جعبه آتش نشانی صنعتی  وجود دارد؟

ایمنی جعبه های آتشنشانی صنعتی در چه حدی است؟

ایمنی جعبه  آتش نشانی صنعتی شامل مجموعه‌ای از اقدامات است که قصد دارد ویرانی ناشی از آتش را کاهش دهد . معیارهای ایمنی جعبه ها آتش نشانی صنعتی شامل معیارهایی هستند که برای جلوگیری از احتراق ل کنترل‌نشده در نظر گرفته می‌شوند و آن‌هایی که برای محدود کردن توسعه و اثرات آتش‌سوزی بعد از شروع آن مورد استفاده قرار می‌گیرند .

معیارهای ایمنی جعبه ها شامل فاکتورهایی می باششد که در طول ساخت‌وساز یک ساختمان برنامه‌ریزی شده‌اند و یا در سازه‌هایی که قبلا ً موجود بوده اند و آن‌هایی که به سرنشینان ساختمان آموزش داده می‌شوند .

تهدیدها علیه ایمنی جعبه های صنعتی معمولا ً به عنوان خطرات آتش‌سوزی شناخته می‌شوند . خطر آتش‌سوزی ممکن است شامل وضعیتی باشد که احتمال آتش‌سوزی را افزایش دهد یا مانع از فرار در صورت وقوع آتش‌سوزی شود .

ایمنی جعبه آتش های نشانی صنعتی اغلب بخشی از ایمنی ساختمان است . آن‌هایی که ساختمان‌ها را برای نقض قانون آتش‌سوزی بازرسی می‌کنند و به مدرسه می‌روند تا به کودکان در مورد موضوعات ایمنی آتش آموزش دهند ، اعضای بخش آتش‌نشانی شناخته‌شده به نام افسران جلوگیری از آتش‌سوزی هستند . افسر ارشد پیش‌گیری از آتش‌سوزی یا رئیس مرکز پیش‌گیری از آتش‌سوزی به طور معمول تازه واردان را به بخش پیش‌گیری از حریق آموزش می‌دهد و همچنین ممکن است بازرسی‌ها را انجام دهد و یا ارائه‌ها را انجام دهد .

کدهای جعبه آتشنشانی صنعتی

در ایالات‌متحده , کدهای جعبه های صنعتی ( کد پیش‌گیری از آتش‌سوزی یا  کدهای جعبه  صنعتی) یک کد مدل است که توسط دولت یا حوزه قضایی محلی اتخاذ شده و توسط افسران پیش‌گیری از آتش‌سوزی در ادارات آتش‌نشانی شهرداری اجرا می‌شود. این مجموعه قوانینی است که حداقل الزامات برای جلوگیری از آتش‌سوزی و انفجار ناشی از انبار , جابجایی , یا استفاده از مواد خطرناک یا سایر شرایط خطرناک خاص را تجویز می‌کنند . کدهای جعبه آتشنشانی صنعتی قانون ساختمان را کامل می‌کند . هدف اصلی کدهای جعبه آتشنشانی صنعتی, جلوگیری از آتش‌سوزی , اطمینان از اینکه آموزش و تجهیزات لازم در دست است , و اساس طراحی اصلی ساختمان , از جمله طرح اصلی تعیین‌شده توسط معمار , در خطر نیست . قانون آتش‌سوزی همچنین به الزامات بازرسی و نگهداری تجهیزات حفاظت از حریق در جهت حفظ حفاظت از حریق و اقدامات حفاظت از حریق غیرفعال می‌پردازد .

یک کد جعبه صنعتی معمولی شامل بخش‌های اجرایی در مورد عملیات قانون گذاری و اجرای قانون و بخش‌های اساسی مربوط به تجهیزات اطفا حریق , خطرات خاص مانند کانتینرها و حمل و نقل برای مصالح قابل‌اشتعال , و قوانین خاص برای ساختمان‌های خطرناک , فرآیندهای صنعتی و نمایشگاه‌ها می‌شود .

بخش‌ها ممکن است الزامات اخذ مجوز و احتیاطات لازم برای باقی ماندن در انطباق با مجوز را تعیین کنند . برای مثال , یک شرکت صنعتی نیازمند درخواستی است که برای صدور مجوز تا تعیین کند آیا الزامات ایمنی برآورده می‌شوند یا خیر . زمانی که مجوز صادر شود , همان مرجع ( یا یک نهاد نمایندگی دیگر ) ممکن است در حین اجرای سیستم ایمنی آتش نشانی , زمانی که عملیات تایید نشده و یا زمانی که خطرات پیش‌بینی‌نشده ایجاد می‌شوند , ایمنی را بازرسی و پایش کنند .

از کجا باید جعبه صنعتی را خریداری نماییم؟

برای این که به این پرسش پاسخ دهیم ابتدا باید بدانیم تفاوت جعبه آتشنشانی صنعتی با سایر جعبه های آتش نشانی چیست.

تفاوت اصلی جعبه صنعتی با جعبه های خانگی در اندازه جعبه می باشد که اندازه ی ان بزرگتر می باشد و از مواد مقاوم تری ساخته شده است و به دلیل این که در مکان های پر تردد نصب می شود دارای استاندارهای ویژه تری نسبت به جعبه های خانگی می باشد.

معمولا به دلیل اینکه جعبه دارای ابعاد بزرگتری می باشند لوازم بیشتری را نیز در دورن خود جای می دهند و به همین علت  قیمت بالاتری نیز دارند.

آذر مهار تولید کننده جعبه های آتش نشانی با قیمت بسیار مناسب انواع با کیفیت را در اختیار مشتریان عزیز قرار میدهد.

چه الزامات اساسی در خصوص جعبه آتشنشانی صنعتی  وجود دارد؟

برای این که به این پرسش پاسخ دهیم که چه الزامات اساسی در خصوص جعبه ها  وجود دارد,ابتدا باید بدانسم که اصولا چرا جعبه آتشنشانی صنعتی   در ساختمان ها و مراکز مهم اداری ,صنعتی و درمانی و حکومتی نصب می شود؟همانطور که از پرسش بر می آید علت کنترل و مدیریت بحران در هنگام رخدادن وقایع غیر قابل پیش بینی و آتش سوزی می باشد و به همین علت الزماتی در خصوص نحوه ی نصب و مکان گزینی جعبه ها صنعتی  وجود دارد که سبب می شود جعبه های صنعتی  در مواقع اضطراری هم از آسیب در امان باشد و هم بتواند به بحران پایان دهد و هم دسترسی مطلوبی به تمام نقاط آسیب خیز داشته باشد و به نوعی می توان گفت که جعبه آتشنشانی صنعتی  در دسترس باشد.برای این منظور استاندارهای گوناگونی تعیین می شود که سبب حفظ موقعیت جعبه صنعتی  و مقاومت جعبه آتش نشانی صنعتی   می شود.

جمع بندی

در این مقاله پیرامون جعبه آتش نشانی صنعتی  بحث شد و دریافتیم که ایمنی جعبه  صنعتی  چقدر می باشد, کدهای   به چه ترتیبی است,از کجا باید جعبه آتش نشانی صنعتی  خریداری نماییم, چه الزامات اساسی در خصوص جعبه آتش نشانی صنعتی  وجود دارد و درنهایت دریافتیم که جعبه آتشنشانی صنعتی  جزو بدیهیات هر ساختمان و مجموعه است که افراد زیادی به آن وارد می شوند و برای رفع چالش های احتمالی هنگام رخ دادن سوانح آتش سوزی در این مراکز می توان از  جعبه آتشنشانی صنعتی  استفاده نمود.

ارسال یک پیام

Create your account